Najlepsze książki o borderline

Na rynku można znaleźć wiele książek o borderline. Niestety nie każda jest godna polecenia dla kogoś, kto chce dowiedzieć się więcej o tym zaburzeniu osobowości. Część z nich skierowanych jest do specjalistów – psychologów i psychiatrów, a stosowana w nich terminologia może być mało zrozumiała dla przeciętnego czytelnika. Z drugiej strony, temat borderline poruszają też osoby bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Tworzone przez nich treści mogą wprowadzać w błąd i powielać stereotypy.

W poniższym zestawieniu znajdziecie wyłącznie książki o borderline napisane w sposób przystępny, a równocześnie bazujące na solidnych podstawach naukowych.

Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak żyć z osobą o skrajnych emocjach, to ta książka jest najlepszym wyborem. Autorzy książki, którzy są specjalistami od zaburzenia borderline podpowiadają jak odzyskać kontrolę i stworzyć pełny miłości, dobry związek z osobą dotkniętą borderline.

Napisana przystępnym językiem zawiera wiele porad i praktycznych wskazówek, które pomogą w uregulowaniu tej burzliwej relacji. Książka zawiera wiele opisów historii rodzin, które zmagają się z zaburzeniem borderline. Na ich podstawie łatwo zrozumieć emocjonalny świat osób z osobowością borderline i nauczyć się z nią funkcjonować.

Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach

Tytuł: Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach
Autorzy: Paul T. Mason , Randi Kreger
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 309

Sprawdź dostępność „Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach” w księgarniach internetowych.

Nienawidzę cię! Nie odchodź! Zrozumieć osobowość borderline

Jedna z nowszych książek o tematyce borderline. Autorzy w przystępny sposób opisują zaburzenie, podają jego kryteria, a także wzbogacają książkę o bogate opisy przypadków. Dużo miejsca poświęcono również na to, w jaki sposób komunikować się z osobą z borderline, jakie są możliwości leczenia i łagodzenia objawów.

Jednym z celów książki było podniesienie świadomości społeczeństwa co do zaburzenia borderline, co sprawia, że książka jest łatwa i konkretna. To świetna pozycja dla osób z borderline, jak i dla jej bliskich.

Nienawidzę cię! Nie odchodź! Zrozumieć osobowość borderline

Tytuł: Nienawidzę cię! Nie odchodź! Zrozumieć osobowość borderline
Autorzy: Jerold J. Kreisman, Hal Straus
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 304

Sprawdź dostępność „Nienawidzę Cię Nie odchodź Zrozumieć osobowość Borderline” w księgarniach internetowych.

Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie

Książka napisana z innej perspektywy niż poprzednie rekomendacje. Nie przez ekspertów, a przez osobę dotkniętą zaburzeniem borderline. Rachel Reiland zabiera nas w świat borderline widzianego i doświadczanego przez nią samą. Opowiada o swoich zmaganiach z zaburzeniem, relacjach w rodzinie i o terapii, którą podjęła. Jej historia daje nadzieję każdemu, kto boryka się z tym trudnym zaburzeniem.

Lektura dla osób, które chcą poszerzyć perspektywę o doświadczenia osoby, która przeszła z tym zaburzeniem długą drogę. Czyta się szybko i skłania do refleksji.

Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie

Tytuł: Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie
Autorzy: Rachel Reiland
Wydawca: Media Rodzina
Rok wydania: 2006
Liczba stron: 368

Sprawdź dostępność „Uratuj mnie Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie” w księgarniach internetowych.