Test zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD)

Ostatnio zaktualizowany:

Poniższy test pozwoli Ci rozpoznać, czy zmagasz się z objawami typowymi dla zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego oraz otrzymasz podsumowanie, w którym dowiesz się w jakim stopniu dotyczą one Ciebie.

Test nie jest narzędziem diagnostycznym i jego wynik nie stanowi diagnozy zaburzenia psychicznego. Jeżeli podejrzewasz u siebie zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD) i chcesz uzyskać wiarygodną diagnozę, skontaktuj się z psychoterapeutą lub psychiatrą.

Test online przeznaczony jest wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia.

Przystąp do testu onlineMetodologia

Test online został przygotowany w oparciu o prace:

  • Goodman, WK, Price, LH, Rasmussen, SA, Mazure, C., i in., The Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale. I. Rozwój, wykorzystanie i niezawodność . Arch Gen Psychiatry , 1989. 46 (11): str. 1006–11.
  • Rapp, AM, Bergman, RL, Piacentini, J., i McGuire, JF, oparta na dowodach ocena zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych . J Cent Nerv Syst Dis , 2016. 8 : p. 13–29. PMC4994744.

Dowiedz się więcej o zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym (OCD).

Wynik testu online pod żadnym pozorem nie stanowi diagnozy zaburzenia psychicznego. W celu otrzymania wiarygodnej diagnozy należy skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą lub psychiatrą.